7 rad pro online obchodování

Tento článek je věnován online obchodování. Přečtěte si následující tipy, které vám pomohou pochopit, jak obchodovat online.

7 užitečných rad, jak obchodovat online

1) Vybírejte pečlivě

Existuje mnoho různých instrumentů či aktiv, které můžete obchodovat online a je téměř nemožné u všech rozpoznat jejich chování na finančních trzích.

Vybírejte si svá aktiva (to co budete obchodovat) pečlivě a zaměřte se na to, abyste se o nich naučili co nejvíce.

Obecně platí, že čím obyčejnější aktivum, tím více informací a analýz o něm na internetu najdete.

Mezi celosvětově oblíbené patří např. různé akcie, zlato, ropa, měnový pár EUR/USD (euro vůči dolaru) a americký burzovní index S&P 500.

2) Sledujte finanční dění

Obchodníci často využívají různá fóra ke sdílení tipů a údajů o určitých trzích a aktivech (instrumentech). Najdete tam spousty užitečných informací a záleží jen na vás, jak je využijete.

Studování finančních trhů a sledování důležitých zpráv vám může pomoci lépe porozumět příčinám propadům trhů a rozpoznat varovné příznaky, které k těmto propadům vedly.

demo účet binární opce na mobilu

3) Dejte na data

Historická data (ceny, za které se obchodovalo v minulosti) jsou při obchodování online často neocenitelným zdrojem, protože vám mohou pomoci identifikovat nové trendy na trhu.

4) Mějte dlouhodobý plán

Obchodování online je dlouhodobá činnost, není to návod na rychlé zbohatnutí.

Proto je dobré mít stanovený dlouhodobý plán, držet se ho a nenechat se rozptylovat krátkodobými výsledky.

Noví obchodníci se často nechají unést svým prvním obchodním úspěchem, je ale důležité nezapomínat na své dlouhodobé cíle.

5) Neobchodujte s více penězi

Obchodujte pouze v rámci svých finančních limitů – neinvestujte více peněz, než máte pro obchodování připraveno.

Pamatujte na to, že žádný obchodník nemá vždy jen úspěšné obchody. A neúspěšný obchod znamená ztrátu. Je zde riziko, že obchodováním můžete přijít o část nebo i celý vklad.

6) Buďte v pohodě

Při online obchodování se ujistěte, že jste správně „naladěni“ (ve správném rozpoložení).

Plně se soustřeďte na svůj úkol a vyhněte se obchodování, pokud cítíte vztek nebo stres, protože to může mít negativní vliv na vaše rozhodnutí.

7) Zkoušejte nanečisto

Cvičení dělá mistra. Použijte nejprve bezplatný demo účet určený pro online obchodování k seznámení se s možnostmi obchodní platformy.

Tímto způsobem zdokonalíte své schopnosti bez riskování případné finanční ztráty. Až když si budete více věřit, můžete začít obchodovat s binárními opcemi doopravdy.

3 nejznámější taktiky pro online obchodování

1. Fundamentální analýza

Tato taktika se zabývá analýzou chování celkové výkonnosti společnosti.

Jako obchodník chcete před nákupem znát veškeré informace o společnosti zahrnující např. rozvahu, výkazu zisku a ztrát, cashflow, spokojenost zaměstnanců a obchodních partnerů a získat tak celkový pohled na odvětví či společnost, do které chcete investovat.

2. Technická analýza

Jedná se o taktiku využívanou při obchodování, při které se pomocí grafů a minulých výsledků zjišťuje současný trend na trhu a předpovídá cena vývoje instrumentu v budoucnu.

Mezi nástroje používané v technické analýze patří třeba Bollingerova pásma a klouzavý průměr.

3. Algoritmy a signály

Do svého počítače si můžete nainstalovat aplikace, které při obchodování shromažďují různá data.

Ty pak za využití technické a fundamentální analýzy prozkoumají a ukáží vám další možné výsledky. Počítač pak za vás vybere vhodný obchod pro investici.

Postupů je, stejně jako investičních možností, mnoho. Ze začátku můžete používat taktiku, která nejlépe vyhovuje obchodnímu portfoliu a modelu.

Zkušenější obchodníci mohou vytvořit svoji vlastní taktiku nebo zkombinovat několik existujících.